На українських дорогах посилюється контроль у зв'язку з численними смертельними аваріями. Водіям доведеться платити штрафи за порушення правил, про які вони вже й забули
Загрузка...
Після кількох масштабних ДТП на українських дорогах, в яких загинуло багато людей і причиною яких стало в першу чергу недотримання водіями правил дорожнього руху, в Україні посилюється контроль на дорогах. Патрульні поліцейські тепер можуть не виносити усне попередження водієві-порушнику, а відразу складати протокол. Навіть саме незначне порушення ПДР може бути чревате штрафом. Так що водіям доведеться оживити в пам'яті всіх правил дорожнього руху, навіть ті, про які вони могли забути, оскільки патрульні закривали очі на ці помилки.
Багато автоводії навіть якщо і знали, то забули вже про існування такого пункту ПДР: «аварійна світлова сигналізація повинна бути включена в разі зупинки на вимогу поліцейського».
Це правило не нове, але тепер за невиконання цієї вимоги на водія буде накладатися штраф у розмірі 425 гривень.
Загрузка...
Тепер скласти адмінпротокол і виписати штраф за невиконання цього правила можуть, навіть якщо зупинка автомобіля була незаконною. І тут незнання закону ніяк не звільнить від відповідальності. Так що водіям треба старанно вчити і дотримуватися правил або бути готовими до несподіваних штрафам.
Багато водіїв обурені таким нововведенням, вважаючи, що це спосіб виконувати план по штрафах, а нова патрульна поліція, на їхню думку, все більше нагадує ДАІ.
У поліції ж підкреслюють, що це правило зовсім не нове, воно було в ПДР навіть до появи патрульної поліції. І за її недотримання водіїв карали і раніше. Є навіть прецеденти заперечування водіями в суді штрафів за подібні вчинки. Однак вердикт суду однозначний: водій зобов'язаний включати аварійну сигналізацію після зупинки, незалежно від того, порушив він ПДР чи ні.
Тому для того, щоб уникнути штрафу, відразу ж після того, як машину зупинила на дорозі патрульна поліція, водій повинен включити аварійку.
Кому-то штраф здасться невеликим, проте він може привести до серйозних проблем. Якщо протягом року водій буде спійманий на кількох порушеннях, то це може загрожувати судом і позбавленням водійського посвідчення як мінімум на півроку.
Як вважають в патрульної поліції, такі заходи допоможуть запобігти порушенням на дорогах. Водії будуть більш уважними, особливо перевізники пасажирів, для яких позбавлення водійського посвідчення означає позбавлення заробітку.